Apartmány v Chorvatsku

Apartmány patří mezi nejčastěji volenou formu ubytování pro většinu turistů. V každé obci či městě naleznete nespočet domů označených cedulemi „sobe, rooms, zimmer“. Právě takhle označují místní apartmány k pronajmutí nebo ubytování v soukromí.

Ceny apartmánů

Cena apartmánů se liší opět podle kvality ubytování a často také podle vzdálenosti od moře. Nejlevnější sezónní ceny se pohybují kolem 10 euro za osobu, ale vyjímkou nejsou ani apartmány u moře, jejichž cena levné apartmány několikrát převyšuje. Pokud je pro Vás cena hlavním kritériem, využijte nabídky slevněných pronájmů na těchto stránkách. Všichni ubytovatelé jsou registrovaní a musejí odvádět daně. Po dobu Vašeho pobytu mohou si mohou kdykoliv vyžádat Váš pas. Nejčastěji to bývá na začátku pobytu, kdy nahlašují množství ubytovaných turistů. Za každého z Vás, kromě dětí do 12ti let odvádí pobytovou taxu ve výši od 2 do 7 kun. Někteří poskytovatelé ubytování ji po Vás mohou vyžadovat, jiní ji bez problému za Vás zaplatí.

Zamluvte si apartmán předem

Na mnoha místech v Chorvatsku, která jsou mezi turisty velmi oblíbená, jsou kvalitní apartmány zamluveny již na dlouho dopředu. Pokud jedete „na slepo“, není vyjímkou, že daný den ubytování za rozumnou cenu neseženete. Proto rozhodně doporučujeme výběru apartmánu věnovat dostatek času a rezervovat si jej ještě než do Chorvatska vyrazíte. Mnoho rekreantů má již svoje oblíbené místo, kam se rádi vrací, jiní se každým rokem vydávají do jiného letoviska. Nejčastějšími faktory výběru místa, kde dovolenou trávíme jsou kvalita pláže, kulturní vyžití a v neposlední řadě práve kvalita ubytování.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved