Kempy v Chorvatsku

Vzhledem k tomu, že všechny kempy musí být vybaveny v souladu se standartem EU, neměly by se v poskytované služby příliš lišit. Téměř každý kemp již nabízí nespočet sportovních vyžití od volejbalových hřiť přes tenisové kurty až k půjčovnám lodí či vodních skůtrů. Vzhledem k tomu, že volné táboření je v Chorvatsku pokutované, nezbývá milovníkům pobytů v přírodě nic jiného, než využít služeb kempů.

Podobně, jako hotely jsou i kempy rozděleny do cenových kategorií podle kvality a množství poskytovaných služeb. Faktorem, který služby hodnotí je opět počet hvězdiček, který se v případě kempů pohybuje od jedné do čtyř.

V hlavní sezoně stojí pobyt za osobu v rozmezí od dvou do šesti euro. Taxa je ve většině kempů stejná, ale taxu za auto nebo karavan si určuje každý kemp individuálně. Mimo sezonu je cena nižší, ale většina kempů je otevřena vyjma hlavní sezony pouze měsíc před a po sezoně.

Chorvatsko je kempy přímo poseté. Celkově je tu více než 300 kempů, z nichž většina je rozeseta po Jaderském pobřeží a po ostrovech. Nejvíce kempů najdete na poloostrově Istrie a v Kvarnerské zátoce. Na Istrii si přijdou na své také nudisté, mnoho kempů je vyhrazeno právě jim.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved