Ostrov Dugi Otok

Chorvatsko - Ostrov Dugi Otok

Ostrov Dugi otok leží ve velké vzdálenosti od pevniny. Trajektu ze Zadaru trvá cesta sem průměrne 90 minut. To je hlavní důvod, proč tento ostrov není tuctovým turistickým centrem. Je vhodný pro všechny, kteří chtějí ztrávit příjemnou a hlavně klidnou dovolenou na ostrově, který si stále zachovává svoji původní tvář.Zajímavostí je absence povrchových vod. Na ostrově opravdu nenajdete ani jeden pramen či potůček. Povrch je převážně skalnatý, severní část ostrova je pokryta křovisky a lesy. Sever ostrova je také znám svými nádhernými přírodními písečnými plážemi. Směrem na jich se pláže mění na skalnaté, místy postavily lidé betonové panely pro opalování.

Jižní část ostrova byla prohlášena za přírodní park. Nachází se tu hluboká zátoka Telaščica a nedaleko ní se rozprostírá slané jezero Mir. Voda v jezeře je slanější než okolní moře a má o 3 stupně vyšší teplotu. Poblíž ostrova jihovýchodním směrem se nachází Národní park Kornaty.

Centrem ostrova je rybářská obec Sali. Proslavila se nejen svým přístavem, kde na ní kotví převážně výletní lodě, ale především závodem na zpracování sardinek – Mardešic.


Chorvatsko - Ostrov Dugi Otok
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved