Šibenik

Chorvatsko - Katedrála Sv. Jakuba Šibenik
foto Cocosarron

Severní Dalmácie, jinak také známa jako oblast mezi Zadarem a Šibenikem je pro svoje nádherné pláže a čisté moře velmi navštěvovanou částí Chorvatska.

Mezi nejvíce navštěvovaná letoviska na pobřeží patří kromě Zadaru také Biograd na Moru, odkud se pravidelně pořádají výlety na nedaleké Kornatské ostrovy. Směrem na jih od Biogradu se rozprostírá největší město v Severní Dalmácii – Šibenik. Mezi turisty je proslaveno zejména pro svoje historické centrum, kde se nachází mnoho významných památek stavěných převážně v románském stylu. Katedrála sv. Jakuba dokonce patří mezi chráněné památky UNESCO.

Z oblíbených ostrovů můžeme zmínit Murter, proslavený pro svoje dlouhé písčité pláže, dále ostrov Dugi Otok, který je pro svoji polohou vhodný pro všechny, kteří chtějí prožít klidnou a nikým nerušenou dovolenou.Zajímavým letoviskem je ostrov Ugljan, na kterém si mnoho obyvatel města Zadar postavilo rekreační obydlí. Severozápadní pobřeží ostrova je poměrně frekventovaným turistickým střediskem, naproti tomu jihozápadní část je téměř opuštěná.


Chorvatsko - Šibenik
foto Cocosarron
Chorvatsko - Šibenik ulice
foto Cocosarron
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved