Vodice

Chorvatsko - Vodice večer
foto dena_split

Vodice

Původně rybářská osada Vodice se postupem času přeměnila ve významné turisty navštěvované město, obklopené borovými háji a rozsáhlými vinicemi. Svůj název město dostalo od pramenů pitné vody, které ve městě i jeho okolí vyvěrají. Nyní je město Vodice významné turistické centrum, ze kterého jsou rekreantům nabízeny výlety na ostrovy Korati, vodopády na řece Krka a přírodní kaňon Paklenica. Častým cílem výletů je město Šibeník, které se může pyšnit titulem nejstarší město na Jadranu. I přes vysokou turistickou návštěvnost si Vodice udržují svoji klidnou atmosféru, kterou se mohou pyšnit už po několik set let. Ve městě se nacházejí všechna důležitá rekreační zařízení, která uspokojí i náročného turistu.

Tribunj

Na západ od Vodice je možné navštívit rybářskou vesnici Tribunj, jejíž části se nachází na pevnině i na blízkém ostrůvku, který je s ní spojen starým kamenným mostem. V minulosti byla celá vesnice obehnána vysokými hradbami, které ji měly bránit proti nájezdům. Pozůstatky hradeb jsou patrné dodnes.

Srima

Město Srima, které leží nedaleko Vodice jihovýchodním směrem, může turistům nabídnout klidné prožití dovolené. Turistický ruch je patrný především ve městě Vodice, Srima si prozatím udržuje klidnou atmosféru. Během její návštěvy nebo pobytu tady jsou turistům poskytnuty zpřístupněné archeologiské památky.


Chorvatsko - Vodice pobřeží
foto mimo_
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved