Střední Dalmácie

Chorvatsko - ostrov Korčula

Oblast Střední Dalmácie se rozkládá od města Šibenik až po turistické letovisko Ploče. Většina pobřeží není příliš členitá a nachází se tu dlouhé upravené pláže, z nichž asi nejznámější jsou ty na Makarské riviéře.

Největšími ostrovy v této oblasti jsou Brač a nejslunečnější ostrov Chorvatska Hvar. Dále se tu nachází menší ostrovy mezi něž patří ostrov Šolta a bývalá armádní základna ostrov Vis.

Město Split v Severní části této oblasti je důležitou dopravní tepnou, která spojuje Dalmácii s okolními ostrovy. Split je znám pro svoje bohaté historické centrum a mezi turisty je také oblíbený pro nespoutaný noční život. Pokud se vydáme ze Splitu směrem na jih, narazíme na krásné písčité pláže ve městešku Omiš a jeho okolí. Zdejší zátoky jsou velmi oblíbené mezi rodinami s malými dětmi, pro které jsou okolní pláže přímo ideální. Při pokračování jižním směrem po pobřeží, dále narazíme na nejslavnější a neznámější Makarskou riviéru. Její převážně oblázkové pláže se rozpostírají v délce cca 60 km a v kombinaci s nádhernou přírodou poskytují výborné podmínky pro strávení dovolené.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved