Makarská riviéra

Chorvatsko - Makarska

Makarská riviéra je jednoznačně jedna z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších destinací pobřeží Chorvatska. Rozpíná se na pobřeží v délce cca 60 km od města Brela až po Gradac. Je proslavena překrásnými dlouhými oblázkovými plážemi, nejhustějším zalesněním z celého pobřeží, a také se pyšní až neuvěřitelně čistým mořem. Ne nadarmo se při vyslovení slova Chorvatsko vybaví většině lidí právě tato překrásná oblast. Centrum riviéry a také celé Dalmácie je město Makarská. Nachází se mezi mysem Osejeva a poloostrovem Sv. Petra. Historické jádro bylo postaveno v benátském slohu a je známé úzkými uličkami, nespočtem restaurací, kaváren, obchůdků a vstřícným obyvatelstvem. Makarská je nejen historickým centrem, ale najdete tu také spoustu nejmodernějších staveb od moderních vil až po velké hotelové komplexy. Noční život města tu funguje až do brzkého rána. Řada kaváren, barů a hospůdek má otevřeno i po půlnoci, kdy se rozjíždějí proslulé diskotéky Opera a Grota.

Mohutné pinie lemující pobřeží poskytují výborný stín pro všechny, kteří se nachází na místní 1,5 km dlouhé oblázkové pláži Donja Luka. Makarská je mezi turisty velmi oblíbeným a rušným letoviskem nabízejícím kompletní sortiment služeb.

Tučepi

Letovisko Tučepi se rozprostírá směrem na jih od města Makarská. Turistům nabízí upravené oblázkové pláže a pěkný přístav. Pro milovníky historie jsou ve městě zachovalé památky z dob antického Říma.

Gradac

V minulosti malá rybářksá osada Gradac byla během několika let přeměněna na turisty hojně navštěvované letovisko. Může se pochlubit pláží s jemnými oblázky, která je se svou délkou 3 km nejdelší pláží na celé Makarské riviéře.

K dalším oblíbeným střediskům patří Živogošče, Baška Voda, Podgora, Promajna, Tučepi a Drvenik.

Důležité informace najdete na internetových stránkách www.makarska.hr


Chorvatsko - Makarska
Chorvatsko - Makarska
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved