Ostrov Brač

Chorvatsko - Postira přístav

Ostrov Brač, třetí největší z jadranských ostrovů se s nejvyšším bodem ve výšce 778 může pochlubit také titulem nejvyššího ostrova na Jadranu. Pobřeží v celkové délce cca 170 km je rozděleno na množství menších pláží a zátok, které jsou obklopeny bujnou zelení.

Bol

Nejznámějších pláží na tomto ostrově je pláž Zlatý roh, která je bezesporu jednou z nekrásnějších pláží v celém Chorvatsku. Pláž se nachází poblíž letoviska Bol ležícímna poloostrově v jiží m cípu Brače. Turisty je hojně navštěvovaná a především v hlavní sezoně je na ní hlava na hlavě. Zajímavostí je neustálá změna tvaru poloostrova, která je způsobena vlivem vlnění a přílivových proudů.

Supetar

Turistickým třediskem ostrova je město Supetar. Nedaleko něj je možno navštívit nejvyšší horu tohoto ostrova, která je zasvěcená sv.Vítu. Při pohledu z ní budete mít jako na dlani pobřeží ostrova, pláž Zlatý roh a nedaleký ostrov Hvar.

Sumartin

Další oblíbeným městem na ostrově je Sumartin. Pravidelně sem přijíždí loď ze Splitu. Je to klidné město, jehož dominantou je starý kostel spojený s františkánským klášterem. Při troše štěstí budetet mít možnost narazit na místní mnichy.

Bolský plavac

Nejenom plážemi je ostrov proslaven. Místní pěstují na Vinicích v okolí Bolu vzácné víno Bolský plavac, kterému se udajně daří jen v této lokalitě. Popíjení vína k místním rybím speciallitám potěší chuťové buňky nejednoho návštěvníka tohoto kouzelného letoviska.

Doprava na ostrov

Pokud chcete na ostrov dopravit auto, můžete využít pravidelnou lodní linku z Makarské do Sumartinu nebo ze Splitu do Supetaru. Ze Splitu je také možno se dopravit přímo do letoviska Bol, ale to bez možnosti dopravy auta.

Bračský kámen

Na tento pojem narazíte v celém Chorvatsku, nejen na ostrově je z něj postaveno mnoho domů. Má bílou barvu a je oblíbený především pro možnost jednoduchého opracování. Centrem těžby kamene na ostrově je město Pušica. Pokud se Vám naskytne možnost, určitě nějaký lom navštivte. Kameny z místních lomů byly použity i na stavbu Bíleho domu ve Washingtonu.

Důležité informace najdete na internetových stránkách www.bol.hr


Chorvatsko - Postira bistro
Chorvatsko - Postira
(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved