Ostrov Šolta

Chorvatsko - ostrov Šolta - Maslinica
foto stanleonte

Ostrov Šolta je jedním z ostrovů v Jadranu, kde si příroda stále zachovala svoji původní tvář. Na jeho 60 kilometrů dlouhém pobřeží se nachází nespočet malebných zátok a pláží. V posledních několika letech se stal turisty velmi vyhledávaným záliv v poblíž obce Nečujam. Nachází se tu upravené pláže a velmi čisté moře. Obyvatelé této původně rybářské osady Vám rádi nabídnou plody moře upravené na mnoho způsobů. Pokud tak udělají, rozhodně neodmítejte, nebudete litovat. Mnoho turistů navštěvuje Nečujam zejména pro rybí speciality rozplívající se na jazyku.

Místní obyvatelé jsou již po několik staletí proslulí výrobou velmi kvalitního medu. Mezi jejich způsob obživy patří také rybolov, pěstování vína a zemědělství.

Cesta ze Splitu do vesnice Rogač na severu ostrova trvá rychlejší lodí cca 30 minut. Pokud sem budete chtít dopravit auto a využít trajekt, počítejte s delší plavbou. Z Rogače, kde je i benzinová pumpa můžete využít buď dopravu osobním autem, místními autobusy nebo taxislužbou do Vámi zvoleného letoviska.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2024, All Rights Reserved