Top 5 destinací v Chorvatsku / léto 2017

Top 5 destinací v Chorvatsku / léto 2017


Léto se nebezpečně blíží a Vy ještě nevíte, kde strávíte svoji opravdu zaslouženou dovolenou? Chorvatsko, a obzvláště její členité pobřeží, je téměř nevysychajícím pramenem inspirace. Abychom Vám pomohli při zužování výběru, připravili jsme si pro Vás v Chorvatsku 5 destinací kam byste tento rok v létě měli zavítat. Začněte Opátií v Kvarnerském zálivu a pokračujte až po Hvar ve Střední Dalmácii. Jistě najdete dle vlastního výběru ideální destinaci pro Vaši dovolenou.

1. Opátie

Léta 2017. využijte k návštěvě jednoho z nejstarších turistických letovisek v Chorvatsku - Opátie, která se již téměř dvě století těší z nadšení svých návštěvníků. Rakousko-uherský šarm, 12 kilometrů dlouhé korzo podél moře Lungomare procházející městečky Volosko, Ičići, Ika a Lovran, bujné zelené parky obklopené průzračným mořem a domácí rybí pokrmy v nedalekých restauracích jsou jen některé z důvodů, proč se návštěvníci do tohoto městečka zamilují ihned a na první pohled. Opátie je ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí užít poklidné dovolené.

Pokud byste se ze svého balkonu v Opátii rádi kochali západem slunce, prohlédněte si naší nabídku apartmánů a pokojů v Opátii s výhledem na moře, a pokud si s sebou berete i domácí mazlíčky rezervujte si ubytování tam, kde jsou mazlíčci vítáníi.

Dobrá rada
I Opátie a nedaleký Lovran mají pláže pro psy. Mezi Ičići a Opátií se nachází oblázková pláž Punta Kolova, zatímco v Lovranu najdete pláž pro psy pod Viilou Frappart.

2.Ostrov Krk

Největší chorvatský ostrov se umístil na Kvarneru. Z antických dob je známý i jako "zlatý ostrov" a pro svoji krásu je Krk populární turistickou destinací jak pro cizí, tak i domácí návštěvníky. Žádný div, vzhledem k tomu, že na Krku není nikdy nouze o události a akce. Právě Krk je kolébkou chorvatské kultury. Bašćanska ploča, je nejstarším chorvatskou památkou napsanou písmem hlaholice, které vzniklo na Krku, zatímco impozantní zámek starého šlechtického rodu Frankopanů ve městě Krk svědčí o bohatých dějinách tohoto ostrova.

Krčské písčité, oblázkové i kamenné pláže jsou oceněny s dokonce 15 modrými vlajkami a mnohé z nich jsou vhodné i pro domácí mazlíčky anebo rodiny s dětmi, některé z nich jsou i nudistické. Většina pláží poskytuje velký počet doprovodných zařízení jako jsou restaurace, kavárničky a různá zařízení pro děti.
Pokud si ostrov Krk vyberete jako svoje letovisko, rezervujte si výhodný apartmán nebo pokoj z naší nabídky soukromého ubytování.

Dobrá rada
Cestu automobilem na ostrov Krk velice usnadňuje most, kterým je ostrov spojen s pevninou. Výše poplatku (osobní automobily) 35 kun (kolem 4 Eur).


3.Zadar
Připomeňme si proslulou větu filmového režiséra Alfréda Hitchcocka, že město Zadar má nejkrásnější západ slunce na světě. Tvůrci instalace Pozdrav Slunci měli pravděpodobně na mysli právě jeho prohlášení, když vytvářeli tuto jedinečnou konstrukci. Kromě Pozdravu Slunci je Zadar znám i svými Mořskými varhanami jejichž hudbu zajišťují vlny. Obě atrakce jsou umístěny vedle sebe a činí procházku po Rivě (nábřeží) opravdovým požitkem pro oči i uši.

Zadar návštěvníky nadchne i směsí antické a renesanční architektury, bohatou kulturní nabídkou i rušným nočním životem v samotném středu města. Snad byl právě proto roku 2016. prohlášen za nejlepší evropskou destinaci, což je důvod navíc, abyste jej navštívili i letos.
Vyberte si jeden z apartmánů nebo pokojů z naší nabídky soukromého ubytování v Zadaru a zajistěte si nezapomenutelné léto.

Dobrá rada
Pozdrav Slunci je světelná instalace, která je zřetelně vidět až po úplném západu slunce. Doporučujeme, abyste ji navštívili v noci (kolem 22 hodiny). Noci bývají chladné a proto si s sebou vezměte mikinu nebo svetr s dlouhými rukávy.


4. Šibenik

Umístěný mezi Zadarem a Splitem a mezi Národními parky Kornati a Krka, Šibenik a jeho okolí každoročně obohacují svoji turistickou nabídku rozmanitými zajímavostmi. Rezervujte si apartmán nebo pokoj a přijeďte v létě znovu - kochejte se pohledem na město i nedaleké zelené ostrovy z jedné ze čtyř šibenických pevností; projděte se středem města a spočítejte vytesané hlavy do zdi šibenické katedrály; osvěžte se na městské pláží Banj která nabízí mnohá zařízení a je vybavena pro rodiny s dětmi..

Pokud máte jiné choutky, vydejte se na lodi na 1,5 kilometrů dlouhý ostrůvek Obonjan nedaleko Šibeniku, kde se můžete věnovat józe, vykoupat se, poslechnout si různé hudební interprety z Chorvatska i ze zahraničí a popíjet koktejly na jedné z obonjanských skrytých pláží.

Dobrá rada
Pouhých 8 kilometrů od Šibeniku se v Dubravě nachází Sokolářské centrum, jediné takové centrum v Chorvatsku. Podívejte se z očí do očí některému z mnoha dravých ptáků o které tam zaměstnanci pečují dokud je nevypustí na svobodu. Sokolářské centrum bude zajímavé i pro děti, které budou mít příležitost dozvědět se hodně zajímavostí o sokolech i dalších dravých ptácích.5. Stari Grad (ostrov Hvar)

Titul nejlepší evropské destinace turistického portálu Best european destination 2016. získalo město Zadar, ale tento rok se do užšího výběru 15 destinací zařadil Stari Grad na ostrově Hvaru. Ve srovnání s městem Hvarem, které se stalo nevyhnutelným cílem pro milovníky nejrůznějších párty i světové hvězdy jako je byl Bill Gates nebo Beyonce, toto 2400 let staré městečko není natolik vydáno na pospas masovému turistickému ruchu. Pro svoje zajímavé pamětihodnosti a od UN získaný statusu světového dědictví (historické jádro a Starogardsko polje) i pomalejší rytmus života Stari Grad by jistě měli navštívit všichni ti, kteří si během své dovolené usmyslili dobít baterie.
Rezervujte si apartmán nebo pokoj ve Starem Gradu z naší nabídky soukromého ubytování.

Dobrá rada
Navštivte letní sídlo a později i pevnost renesančního hvarského šlechtice a spisovatele Petra Hektoroviće, které tento literát pojal jako zvláštní svět, v němž pospolu žijí lidé, zvířata i rostlinstvo.
Ještě stále je funkční rybník, v němž plavou cípalové, ale i holubník v hradební věži nad rybníkem. Letní sídlo si lze prohlédnout i uvnitř a pocítit renesanční minulost Starého Gradu.

(c)Copyrighted Dovolená apartmány Chorvatsko 2023, All Rights Reserved